Jdi na obsah Jdi na menu
 


>> 1931
Sbor byl přítomen veřejnému cvičení ve Sloupnici a v Zálší, k požáru vyjel, ale činně nemusel zasáhnout, u továrny firmy Gottwald v Brandýse, uspořádal koncert na zahradě bratra Šilara č. 2.

>> 1932
Sbor se zúčastnil činně při požáru stodoly občana Dostála v Sudislavi, slavnosti v Dobříkově, Heřmanicích, Nasarvrkách a v Jehnědí.

>> 1933
Zúčastnil se menšího požáru v Sítinách, sehrál divadelní hru "Na pomoc", zúčastnil se slavnosti v Brandýse, Koldíně, Újezdě a v Zálší.

>> 1934
Zúčastnil se požáru 10. května ve Voděradech, 3. července v Oucmanicích, 22. září v Jehnědí, slavnosti odevzdání motorové stříkačky v Horní Sloupnici, Bohuňovicích, veřejného cvičení v Oucmanicích a v Dolní Sloupnici, župního cvičení v Pouchově u Hradce Králové.

>> 1935
Zúčastnil se se svojí stříkačkou 16. června při požáru v Jehnědí, 19. září požáru velké hromady roští a dříví a hájení obecního domku ve Svatém Jiří. Při tomto požáru byla prvně použita motorová stříkačka, která pěkným výkonem chrlila půl hodiny spousty vody do ohně.
U příležitosti trvání 60 let hasičského sboru byla uspořádána 14. července 1935 slavnost s veřejným cvičením a předáním nové motorové stříkačky. Slavnosti se zúčastnilo 34 sborů ze širokého okolí v počtu 313 krojovaných členů. při cvičení byla předvedena nová motorová stříkačka a možno říci, že diváci byli výkonem překvapeni. Místní občané v den slavnosti ozdobili své domy prapory. Mimo členstva v krojích, se zúčastnilo slavnosti 416 hostí v civilu. Slavnost se odbývala na zahradě bratra Adolfa Hurycha.

>> 1936
Sbor se zúčasnil okrskových cvičení v Horní Sloupnici, Dobříkově, Mostku a hasičského dne 28. října ve Vysokém Mýtě.

>> 1937
Sbor byl přítomen okrskovému svičení v Loučkách, přehlídky a požárnímu cvičení ve Lhůtě, okrskovému cvičení ve Džbánově, župnímu sjezdu v Běstovicích. Zúčastnil se při zdejší škole zborovských oslav a tryzny Masarykovy a hasičského srazu ve Vysokém Mýtě.

>> 1938

Stagnace. Vlivem různých politických směrů neprošel návrh starosty sboru darovat na fond na obranu státu 200 Kč.

>> 1939

Stagnace. Uspořádán ples.

>> 1940
Stagnace.

>> 1941
Byl pořádán ples a sehrány divadelní hry z podnětu učitele Květoslava Říhy, s názvem "Na faře pátera Vojtěcha" a "Naši furianti". Zúčastnil se tlumení požáru v zárodku, při větru 15. listopadu u paní Tmejové.

>> 1942
Sbor se zúčastnil 27. září poplachového cvičení v Brandýse nad Orlicí, za což obdržel uznání obvodového velitele a vládního komisaře v Brandýse nad Orlicí.

>> 1943
Sehrána divadelní hra "Dvě srdce v zeleném háji".

>> 1944
Úplná stagnace.

>> 1945
Sbor se zúčasnil 25letého trvání sboru v Javorničce.

>> 1946
Sbor byl přítomen 5. května pietní vzpomínce padlých bratrů v Brandýse nad Orlicí a 5. června odhalení desky generálovi Suvorovovi ve Vysokém Mýtě, 7. července okrskovému cvičení ve Vračovicích, 28. října oslavám ve zdejší škole.

>> 1947
Sehrána divadelní hra "Zemský ráj to na pohled".

>> 1948
Sbor se zúčastnil požáru v Loučkách a dvou požárů v Jehnědí, a to 21. září a 7. října.